Dění v Brně

Od roku 1983 žiji v Brně, kde trávím většinu času. Jelikož zde navštěvuji některé z opakujících se akcí, přidám sem záznamy jako inspiraci pro zájemce o zmíněné akce.

Kometa Brno získala 13. titul

22. dubna 2018 získala Kometa 13. titul a na Zelňáku se fanoušci radovali. Jak oslavovali vítězství se můžete podívat zde.

Brněnská přehrada

Jednou z prvních akcí v roce kterou navštěvuji,  bývá zahájení plavební sezóny na Brněnské přehradě, která se koná koncem dubna. ( 201820172016). Tato akce je vždy spojena s vyhlídkovou plavbou, jíž se účastní celá flotila lodí Brněnské přehrady. Je to jedna z mála akcí, kdy je možno spatřit současně všechna plavidla na hladině přehrady. Lodní přeprava je v provozu od dubna do září a nabízí krásné výhledy na okolí Brněnské přehrady.

STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS

Přehlídka STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS probíhala v roce 2018 souběžně s festivalem RE:PUBLIKA, který v Brně připomněl 100 let Československa a 90 let od otevření brněnského výstaviště. Diváky v jednadvacátém ročníku mezinárodní přehlídky ohňostrojů nejvíce zaujalo závěrečné nesoutěžní představení věnované stému výročí i bohaté historii Československa. zde.

Den Brna

Každoročně se slaví Den Brna. Tento den připomíná slavnou a úspěšnou obranu hradeb Brna před útokem švédského vojska za třicetileté války. Součástí oslav je rekonstrukce bitvy i různá vystoupení ( 2016 - Dáma v sedle).  Tento většinou třídenní festival bývá zakončen ohňostrojem. V roce 2019 to byla replika pravého barokního zámeckého ohňostroje

Dopravní podnik Města Brna - 150 let

V roce 2019 oslavil Dopravní podnik města Brna 150 let své existence. V rámci oslav proběhla i přehlídka vozového parku DPMB , v rámci které jsme si mohli připomenout, čím se přepravovali cestující po Brně v uplynulých 150 letech. A na závěr i ukázku vozidel, kterou využívá DPMB k zajištění provozu.

Svatý Martin

11. 11. slavíme sv. Martina a po celé zemi se konají Svatomartinské slavnosti ( 2016). Nejinak je tomu i v Moravské metropoli, v Brně.

Rozsvícení vánočního stromu

Rozsvícením vánočního stromu se pravidelně zahajují vánoční trhy na Náměstí Svobody.