Tuto stránku jsem zřídil pro své spolužáky jako náhradu za zrušené stránky SPOLUZACI.CZ. Najdete zde odkazy na videa, která jsem sdílel přes již zmíněné zrušené stránky. Videa o Dolních Kounicích najdete na dalších odkazech tohoto webu. Zde najdete odkazy na videa týkajících se přímo spolužáků.

Spolužáci DK - zahájení školní docházky 1967/1968

V úvodu připomenu, že Dolní Kounice byly taková "Vesnička naše středisková". Z toho mimo jiné vyplývá i organizace školní docházky. Pokud si vzpomínám, tak 1-4 ročník tvořili kouničáci. Od 5. ročníku přibyli spolužáci i z okolních obcí. První dva ročníky jsme absolvovali v budově na "Barborce", třetí až pátý ročník na "Lenince". Od 6. třídy jsme navštěvovali budovu na "Smetance".

Video vzniklo z fotografií mého archivu, proto fotografie zde jsou pouze ze tříd, jež jsem navštěvoval já. Pokud mi někdo poskytne fotografie z ostatních tříd našeho ročníku, mohu video doplnit o nové snímky. Nicméně nyní je k dispozici verze videa pouze "mých" tříd. Video začíná fotografiemi ze školky a pokračuje společnými fotografiemi z každého ročníku ZDŠ. Postupně přidám ukázky z třídních srazů, konaných v následujících letech.